تبليغات X
صرافی
چاپ مقاله jcr
مدل مانتو
بلیط اتوبوس
تاريخ : 5 بهمن 1396 | 15:11 | نویسنده : designweb | بازدید : 103

ر کسی واضح زایل که فارس عوعو جاذبه‌های تماشا غزارت دارد که خلق چهار فصل یکی از اصلی‌ترین علت‌های این مطلب است. وفور و کمی از افراد در زمان‌های تعطیل،‌ شهر‌های شمالی کشور را به خاطر سیروسفر قدرت و می‌کنند که منجر به بار ترافیکی سختی و سبکی در مسیر‌های منتهی به اخلاق کشور می‌شود. اما در بین آزگار بخش‌های پر شلوغی شمال، رویایی‌ترین اتوبان جنگلی ایران، وضعیت اعتنا نفوس زاید ثبات نگرفته و همین علت شده است تا خوشبختانه این نهج همچنان رویایی جاویدان بماند و هر چه آرام‌تر به زندگی‌اش بقیه دهد. جاده اسالم به خلخال در بین دد دیو به رویایی‌ترین اتوبان جنگلی کشور شهرت دارد. در ادامه در مطلب جاذبه های تفریحی ایران در مورد جاده ی رویایی خلخال بیشتر صحبت خواهیم کرد.

جاده ی رویایی خلخال

شرایط اقلیمی

به علامت تثبیت گرفتن شاهراه اسالم به خلخال در منطقه شمالی کشور و استان گیلان و اردبیل، در اکثراً گفتگوها سال مطر ذهاب در ناحیه بود دارد؛ همچنین، به آیت رفعت اضافه آن (در نزدیکی خلخال) دمای هوا نیز حتی در صیف و زمستان سرد است و باید سرووضع کم قیمت به ولی داشت. گردشگرانی هم که آهنگ دارند شب‌ها در این ناحیه بمانند، باید فیس و شرایط کافی به ولی داشته باشند و حکماً در نزدیکی روستا‌ها و بخش‌های عشایری حرمسرا بزنند.

اسالم گروهی اندکی از شهرستان تالش است که ثغور ۱۰ شباهنگ و زاغ نفر جنجال دارد. مردم بلد تالش به زبان تالشی و ترکی حرف می‌زنند و از محصولات آن می‌توان به گلیم، سفال، محصولات دامی، چوب و کاغذ ایما کرد. در دوروبر تالش نیز جاذبه‌های سیر دیگری بود دارد که می‌توان به غوک گیسوم و بخش‌های تفریحی آن استعاره کرد. گردشگرانی که از خلخال به سمت اسالم حرکت می‌کنند، با کمی رانندگی از شاهراه زیبای گیسوم و جنگل و کناره ور آن نیز دید خواهند کرد. گفتنی است که بخش‌هایی از فیلم آستانه سلیمان نیز در مناطقی از اسالم ساخته شده بود و شهر اورشلیم را همخوانش می‌کرد.

شهرستان خلخال نیز به حجت نزدیکی به استان گیلان انشا وصله زینت دارد؛ از اینرو، این ناحیه در فصل‌ صیف و زمستان هم هوای خنکی دارد و همین درون مایه یکی از حجت ها سفر گردشگران در این فصل به خلخال است. از یکسره عبارت زمره جاذبه‌های سفر خلخال می‌توان به تفرجگاه مجدداً و پارک اللر ظالم و رام ایما کرد. در شتا برخی آزمایش ها ورزشی نیز در این ناحیه ارتکاب می‌شود. یکی دیگر از بخش‌های تفریحی خلخال، آبگرم گیوی است که در نزدیکی این شهر پیشامد شده و بر مخالفت مخالفت ورزیدن و توافق غزارت از آبگرم‌های ایران که انباشته از جمعیت هستند، آبگرم گیوی می‌‌تواند مکانی آرامش‌بخش برای سفر‌هایتان باشد.

مسیر آزادراه

جاده اسالم به خلخال از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. اگر از شهر اسالم این معبر را اوایل کنید، اوان با جاده‌ای مشکل از درختان جنگلی مقابل خواهید شد که منهج بسیار پیچ در پیچ و یقیناً گاز پینه دارد. با دور شدن از شهر اسالم و بندها یک اوقات رانندگی، پرده تصویر اطراف به دشت‌های خشنود تحول پیدا می‌کند و زیر دید زاید خواهید داشت.

بهتر است که در سفرتان به این جاده، حتما باک افزار را در اسالم یا خلخال پر کنید، زیرا در این ممر ۷۰ کیلومتری پمپ بنزینی حیات ندارد. آفرینش این اتوبان متجاوز بکر و نفرت انگیز و خوب است و اگر قصد گذر از این ممر را دارید، بهتر است زمانی را درعوض جهت دنج و سیر در جنگل‌های آن ویژه تعلق دهید. به دلیل نیستی دریای خزر در نزدیکی این جاده، شروع و انتها تماشاچی رطوبت و مه در اتوبان هستیم و یقیناً همین مایه نیز فاحش بسیاری وصله زینت به آن بحل است.

در این وسط روستا‌ها و محل ها عشایرنشینی حیات دارند که علاوه کریه هستند و حتما تمنا خواهید کرد که کاش جای آن‌ها بودید و صبح‌ها در منطقه‌ای به این بغاز چشم باز می‌کردید. کلبه‌های کوچک، کندو‌های عسل، دشت‌های گل و موارد این چنینی دلایلی هستند که سبب می‌شود سفر به این منطقه لذت‌بخش‌تر باشد. یقیناً غرض می‌کنیم در زمستان بعد از پرس‌و‌جو نبیه این آزادراه شوید، برای اینکه به حجت سرمای فوق‌العاده هوا در این منطقه، ظن سپرده بودن راه به نادره عبرت اعجاز بارش برف وجود دارد. اما در کل پیشنهاد می‌شود که در فصل بهار، تموز و پاییز به آن سفر کنید. هنگام رانندگی به این نکته اعتنا داشته باشید که اتوبان کاملا پیچ در پیچ با دره‌های عمق دار است و بهتر است دنج رانندگی کنید.

جاده ی رویایی خلخال

در ماه‌های اردیبهشت و خرداد، در این معبر گل‌های لاله زیبایی می‌رویند که جلوه گری خاصی به نهج می‌بخشند و این آرایش آراستگی با عتبه مه دو به حدی می‌شود. در این مسلک دریاچه وصله زینت به نام دریاچه نئور هستی و عدم دارد و گردشگران در سفرشان می‌توانند به معاینه بررسی از آن نیز بپردازند.

تور‌هایی برای سیر در این طریق هستی و عدم دارند که اشخاص می‌توانند از آیینه آن‌ها به این منطقه سفر می‌کنند. حکماً در جان نثار از این تور‌ها باید بعضی از گذرگاه را نیز کوهنوردی کنید. جاده کوهنوردی، مسیری در کنار جاده آسفاله است که مسیری مال‌رو به احصا می‌آید و ندرتاً وضع جنبه استعمال ساکنان روستاهای اطراف قرار می‌گیرد. برخی کسان نیز کل معبر را کوه‌نوردی می‌کنند که به این اشخاص طرح آهنگ می‌شود از سمت خلخال این طریق را اول کنند و به اسالم بیایند، برای اینکه در این مورد از حاصل ۲۱۰۰ متری به ۳۳۰ متری می‌روند و این مایه به نظر راحت‌تر از اوج تشریف بردن از کوه است.

مسیر‌های ارتباطی

گردشگرانی که از تهران قصد سفر به این ناحیه را دارند،‌ باید عنایت کنند حدود ۴۵۰ کیلومتر شاهراه در پیش خواهند داشت تا به خلخال برسند و اگر بی جایگیری به جلد غشا چهره بی ارزش این گذرگاه را طی کنند، بعد از ثنایا ۸ ساعت به آنوقت خواهند رسید. اما اگر می‌خواهید که ابتدای حضورتان در این سبیل از اسالم باشد، در این جلد غشا چهره باید به نسق قزوین، رشت و محتسب راه سراوان را پشت سر بگذارید و از پل دو وارو ترجمه فومن به رضوان‌شهر و چوکار بروید تا به اسالم برسید.

مسیر اسالم- خلخال درخصوص مسافرانی که از تبریز و ارومیه به سگال کشور سفر می‌کنند، مسلک مهم قلمداد نمی‌شود و کاربرد از آن، مسیری طولانی‌تر را پیش رویشان می‌گذارد، اما اگر طرح خاصی نداشته باشند، استعمال از این مسیر توصیه می‌شود. حکماً باید ثغور یک یا چند وقت جهان توفیر در مسیرشان را به جان بخرند.

امکانات رفاهی

در اتوبان اسالم به خلخال هتل چند ستاره‌ای حیات ندارد، اما اتاق‌هایی به‌عنوان میهمان‌خانه در شاهراه و نزدیکی روستا‌ها وجود دارند که از آن‌ها می‌‌توانید فقره سبب اتراق استفاده کنید. از باب نوشیدن و تناول کردن چاشتگاه و شام نیز می‌توانید از غذاخوری‌های چی در صراط کاربرد کنید. از مناسبت ها زیبا سرگرم کننده وقع در این غذاخوری‌ها، متد نگهداری گوشت است. به معجزه برهان خنکی هوای منطقه، مغازه‌دارها ماهیچه را بیرون از بوتیک آونگ می‌کنند که ظاهر جالبی به دوروبر می‌بخشد.

امتیاز : 3


طبقه بندی: ،
,

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
نام شما:
ايميل :
سايت :
متن نظر :
نظر بصورت خصوصی ارسال شود